Staroměstská stěna

Osud nám jednoho dne přihrál zajímavou nabídku - účastnit se na Staroměstském náměstí doprovodného programu v rámci BAWAG Bank půlmaratonu. Nechtěli jsme tuto šanci ponechat nevyužitou a tak jsme se pustili do příprav. Honza kontaktoval firmu EFA, která slíbila postavit umělou stěnu. Kuba Turek z HoryDoly.cz přislíbil donést projektor a sadu fotek prezentujících výkony a úspěchy handicapovaných sportovců. Všichni jsme se sešli v neděli ráno na náměstí, pod právě vznikající stěnou.

Během dopoledne jsme připravili vše potřebné, zatímco vedle nás se postupně rozrůstala Autodráha Ráje Her a stánek Červeného Kříže Milovice. Jakmile se rozběhl oficiální program maratonu, začala stěna přitahovat první návštěvníky. Brzy jich bylo tolik, že se řadili ve frontách. Zájemci o lezení se rekrutovali jak z řad závodníků, tak z řad diváků či kolemjdoucích, bez rozdílu věku či národnosti. Někdo byl šikovnější, jiný méně, ale důležité bylo, že se nikomu nic nestalo a lidé odcházeli spokojeni. Děti navíc dostaly za své výkony tzv. Herníky, kupony, které mohly nakonec vyměnit za dárky ve stánku Ráje Her. Mezitím o kus dál se na pódiu střídala Lejla Abbasová s dalšími moderátory a startovali jeden závod za druhým - 10km muži, 5km ženy, závod číšníků. Kolem třetí hodiny odpoledne byl maraton oficiálně ukončen a zbývalo už jen setřít pot z čela, složit stany a samotnou stěnu.

Autor: Petr

Fotogalerie

Tato akce by se vůbec nekonala, nebýt

  • Jana Vševida, který nás vzal pod křídla Ráje her a celou akci tak umožnil
  • Luboše Roušara z ČČK Milovice, který nás o této možnosti informovali a přizval nás
  • lidí firmy EFA, kteří zcela profesionálně a zdarma celou stěnu přivezli, postavili, zajistili, rozebrali a zase odvezli.

Všem patří ohromné díky!

Savvy s.r.o. TOPlist