Připravujeme

HANDICAMP - červen 2010

Opět se chystá už tradiční horolezecký víkend pro mládež se zdravotním postižením se zvláštním zaměřením na zrakově postižené. Svými záměry a cíly tato akce volně navazuje na předchozí aktivity oddílu ve snaze zpřístupnit horolezecký sport cílové skupině zdravotně postižené mládeže s důrazem na bezpečnost a samostatnost každého lezce.

Akce proběhne během posledního červnového víkendu, tedy 26. - 27. června 2010 na Stuendských skalách (Orlické hory). V plánu je nácvik všech technik lezení a jištění. Praktické procvičování ve skalách bude již tradičně doplněno tréninkem balancu na laně slackline.

Časový harmonogram začíná pro některé už společným odjezdem v pátek pozdě odpoledne, možný je však i příjezd v sobotu ráno. Po sobotní snídani se přesuneme ke skalám, kde proběhne lezecký výcvik, metodika a slackline, pak zpět na večeři a sobotu zakončíme u ohně. V neděli znovu snídaně a skály, odpoledne pak odjezd domů.

Akci budou organizačně, materiálově a personálně zajišťovat členové oddílu HO Matahari ve spolupráci s firmou Singing Rock. Výcvik na skalách bude probíhat podle standardů MK ČHS, účastníci polezou v přilbách, s použitím jistících pomůcek schválených UIAA a s horním jištěním. S doporučením vhodných cest pro výcvik vypomohou rovněž spřátelení místní a místaznalí lezci.

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat buď e-mailem (info@homatahari.cz) nebo telefonicky na organizátory akce Petra Wolfa (tel. 777676552) a předsedu oddílu Honzu Říhu (tel. 776231498).

Traunstein - červenec 2010

Vzhledem k ideálnímu rozložení státních svátků na počátku července se prostor pro náročnější lezeckou akci za hranicemi naší země i všedních možností přímo nabízí. Od soboty 3. do úterý 6. července tak plánujeme protahovat svá těla na skalách v rakouské oblasti Traunstein - Traunsee, která oplývá vším co lezec či lezkyně může chtít, od turistiky, přes feratu až po skalní lezení.

Čtvrteční překližka

Chcete-li se s námi setkat, můžete nás najít každý čtvrtek mezi šestou a devátou hodinou, kdy chodíme trénovat na pražské umělé stěny.

Když je venku ošklivo a uvnitř příjemně, je nás možno takřka s jistotou najít v MAMMUT centru v Holešovicích, na nejvyšší stěně na Smíchově nebo na umělé stěně Sqashpark - Cibulka. Jakmile se ustálí slunnější počasí, oblézáme i venkovní stěnu ve Strašnicích.

Rádi se s Vámi sejdeme. Než se však rozhodnete vyrazit, sledujte informace na této stránce a raději nás alespoň den dopředu informujte e-mailem (info@homatahari.cz).

Savvy s.r.o. TOPlist