Svatý Václav

Půldenní lezení se zrakově postiženými na umělé stěně.

Volného čtvrtku se členové Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina o.p.s. rozhodli aktivně využít. My jsme slíbili, že se pokusíme býti jim nápomocní a seznámíme je s lezením.

Vzhledem k zakaboněnému a nepřívětivému počasí jsme ráno museli narychlo upustit od touhy lézt venku a všechny jsme přesměrovali do Mammut centra v Holešovicích na krytou umělou stěnu. Děkujeme Liboru Hrozovi, že nám i takhle narychlo zařídil vstupné jen za opravdu symbolickou cenu.

Jako ranní ptáčata jsme měli štěstí a stěna zela nezvyklou prázdnotou. Rozhodli jsme se toho využít pro okupování 3D stěny, kde jsme vyvedli tři pěkné cesty. Následovalo rozmotávání sedáku a hledání těch správných akorát sedících lezeček. Pak už nic nebránilo výkonům zrakově handicapovaných lezců. Postupně si zvykali na to, že lezečky na hrubém povrchu opravdu dobře drží a přicházeli na kloub i různým úchopům na chytech. Všichni se na cestách poměrně rychle vystřídali a hladili si své „naběhnuté bandasky“. Co na plat, lezení na umělé stěně vysiluje svalíky rychleji než skálolezení, a tak dnes už o další pokusy nebyl zájem. Podle úsměvů a horlivého sdělování si, kdo až kam vylezl, která cesta byla nejtěžší a které místo kritické, usuzuji, že se snad akce povedla a všichni byli spokojení

Autor: Káča

Fotogalerie

Sponzoři

Akci sponzorovaly firmy:

Savvy s.r.o. TOPlist